פמיניסטית עלינו תמונה 1

עלינו

ברוכות הבאות לפמיניסטית!
פמיניסטית הוא מיזם המשמש מאגר מידע בדגש על צדק חברתי, פמיניזם, מגדר, להט"ב וקוויריות. פמיניסטית מהווה מאגר ייחודי שגדל והולך ושמסייע לך להיות פרו-אקטיבית עם הפמיניזם והאקטיביזם שלך: לא רק לצרוך תוכן באופן פסיבי, כי אם להצטרף ליוזמות פמיניסטיות/קוויריות שונות, ללמוד עליהן, לתרום להן ולהמליץ עליהן.

 

מלבד מידע על אתרים פמיניסטיים וקוויריים, המאגר כולל קישורים ומידע על כל מה שפמיניסטי וקווירי ושמתרחש במדיה חברתית: עמודים וקבוצות דיון בפייסבוק, פרופילים פמיניסטיים וקוויריים באינסטגרם ובטוויטר, ערוצים ביוטיוב, המלצות על בלוגים ומגזינים מקוונים – לצד מאמרים, המלצות על ספרים ותכנים לצפייה והאזנה בפלטפורמות כמו נטפליקס, HBO Max, אמזון פריים וספוטיפיי.

המאגר מאורגן בשני אופנים. הראשון, קטגוריות התוכן: אקטיביזם וצדק חברתי, חינוך ואקדמיה, קוויריות, הורות ומשפחה, גוף-נפש, זכויות, חוק ומשפט, תרבות ואמנות, ניהול וקריירה, טכנולוגיה וגיימינג, מדע וטבע, קטגוריה ייעודית עבור ילדות.ים ונוער, וכן קטגוריות ייעודיות בערבית ואנגלית. בתוך כל קטגוריה ניתן להפעיל סינון על-פי מגוון פעולות שמובילות לעשייה (לדעת, ללמוד, לשנות, לצפות, להאזין, לקרוא ולעשות).

 

עוד באתר: 

מילון מונחים פמיניסטי-קווירי, בעברית ובערבית. במילון תוכלי למצוא מונחים שונים מתחום הפמיניזם והמגדר לצד מונחים הקשורים ללהט"ב וקוויריות. המילון עוד לא שלם; אנו מוסיפות מונחים חדשים מדי יום. 


לוח שנה אקטיביסטי
, בו תוכלי לדפדפף על-פי חודשי השנה ולקרוא על תאריכי מאבק וזיכרון, חודשי מודעות ותאריכים חשובים שמצויינים בישראל וברחבי העולם בתחומים שונים כמו זכויות אדם, חברה וסביבה, וימי הולדת של אקטיביסטים ואקטיביסטיות שפעלו למען צדק חברתי. כל תאריך מלווה בקישורים להרחבת הידע האישי של כל אחת ואחד. 

 

 פמיניסטית בפייסבוק  |  פמיניסטית בטוויטר |  פמיניסטית באינסטגרם  |  פמיניסטית בטיקטוק

צוות האתר

יזמת ועורכת ראשית: ד"ר רויטל זלונקה, revital@feministit.co.il

קונספט ויזואלי: מעיין חיים
עיצוב ופיתוח: שנהב לב ויצחק פלדמן

ציידות ומלקטות (בניית מסד הנתונים, כתיבה, עריכה ותרגום): טובי שטרובך, קרן מוססקו קריאל, נועה בנוש, הדס הרוש, ג'נה ח'טיב, נועה אור, שרון רוזנבאום, שלומית זילברמן, מארי ג'יריס, נעמה אקסלרוד טייר, ליאן סופר וענבל לוי.

כתובת אימייל: connect@feministit.co.il

הצהרת נגישות

אתר פמיניסטית  הוא אתר פרטי הפועל ללא מטרות רווח, ועומד בקריטריונים של פטור מביצוע הנגשה לשירות ומידע באינטרנט כפי שנקבעו על-ידי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. עם זאת, האתר כולל סרגל נגישות המאפשר התאמות נגישות מסוימות, כמו ניווט מקלדת, הדגשת קישורים, גודל הסמן, הגדלת מסך ופונטים, ושינוי בהגדרת הניגודיות. את סרגל הנגישות ניתן למצוא בפינה השמאלית התחתונה של האתר או בהקשה על מקש Esc. 

הקדשה

אתר זה מוקדש לזכרן של שתי נשים נהדרות שהלכו לעולמן מוקדם מדי.

01

אתי בידנר (1983-2019)

מלכת המתמטיקה, המגדר והנצנצים, מחנכת מהממת וחברה אהובה.
החברות מ"נווה חוף" מתגעגעות מאוד.

Layer 2 1

אסתי כץ (1976-2019)

פמיניסטית נדיבה, אוהבת אדם וחברת אמת.
אני מתגעגעת אלייך כל יום,
ר.

האתר מוקדש גם לזכרן של:

לילך זלונקה (1979-2000)

חיה קופרבוים-זלונקה (1928-2017)

יפה כץ (1948-2020)

יסכה ענבל שמש שועה (1977-2021)

תאיר ישראלי (1979-2023)
ד"ר קתלין קייסי (Kathleen Casey)

מנטורית, פמיניסטית וחברה מסורה ואוהבת (1945-2018)

ד"ר רושל ברוק (Rochelle Brock)
מהפכנית, פמיניסטית, מרצה ו
מנטורית נפלאה (1957-2020)