עלינו

עלינו

ברוכות הבאות לפמיניסטית!
פמיניסטית הוא מיזם המשמש מאגר מידע בדגש על צדק חברתי, פמיניזם, מגדר, להט"ב וקוויריות. פמיניסטית מהווה מאגר ייחודי שגדל והולך ושמסייע לך להיות פרו-אקטיבית עם הפמיניזם והאקטיביזם שלך: לא רק לצרוך תוכן באופן פסיבי, כי אם להצטרף ליוזמות פמיניסטיות/קוויריות שונות, ללמוד עליהן, לתרום להן ולהמליץ עליהן.

מלבד מידע על אתרים פמיניסטיים וקוויריים, המאגר כולל קישורים ומידע על כל מה שפמיניסטי וקווירי ושמתרחש במדיה חברתית: עמודים וקבוצות דיון בפייסבוק, פרופילים פמיניסטיים וקוויריים באינסטגרם ובטוויטר, ערוצים ביוטיוב, המלצות על בלוגים ומגזינים מקוונים – לצד מאמרים, המלצות על ספרים ותכנים לצפייה והאזנה בפלטפורמות כמו נטפליקס, HBO Max, אמזון פריים וספוטיפיי.

המאגר מאורגן בשני אופנים. הראשון, קטגוריות התוכן: אקטיביזם וצדק חברתי, חינוך ואקדמיה, קוויריות, הורות ומשפחה, גוף-נפש, זכויות, חוק ומשפט, תרבות ואמנות, ניהול וקריירה, טכנולוגיה וגיימינג, מדע וטבע, קטגוריה ייעודית עבור ילדות.ים ונוער, וכן קטגוריות ייעודיות בערבית ואנגלית. בתוך כל קטגוריה ניתן להפעיל סינון על-פי מגוון פעולות שמובילות לעשייה (לדעת, ללמוד, לשנות, לצפות, להאזין, לקרוא ולעשות).

בנוסף, פמיניסטית כולל מילון מונחים פמיניסטי-קווירי, בעברית ובערבית. במילון תוכלי למצוא מונחים שונים מתחום הפמיניזם והמגדר לצד מונחים הקשורים ללהט"ב וקוויריות. המילון עוד לא שלם; אנו מוסיפות מונחים חדשים מדי יום. 


 פמיניסטית בפייסבוק  |  פמיניסטית בטוויטר |  פמיניסטית באינסטגרם  |  פמיניסטית בטיקטוק

צוות האתר

יזמת ועורכת ראשית: ד"ר רויטל זלונקה, revital@feministit.co.il

קונספט ויזואלי: מעיין חיים
עיצוב ופיתוח: שנהב לב ויצחק פלדמן

ציידות ומלקטות (בניית מסד הנתונים, כתיבה, עריכה ותרגום): טובי שטרובך, קרן מוססקו קריאל, נועה בנוש, הדס הרוש, ג'נה ח'טיב, נועה אור, שרון רוזנבאום, שלומית זילברמן, מארי ג'יריס, נעמה אקסלרוד טייר, ליאן סופר.

כתובת אימייל: connect@feministit.co.il

הקדשה

אתר זה מוקדש לזכרן של שתי נשים נהדרות שהלכו לעולמן מוקדם מדי.

01

אתי בידנר (1983-2019)

מלכת המתמטיקה, המגדר והנצנצים, מחנכת מהממת וחברה אהובה.
החברות מ"נווה חוף" מתגעגעות מאוד.

Layer 2 1

אסתי כץ (1976-2019)

פמיניסטית נדיבה, אוהבת אדם וחברת אמת.
אני מתגעגעת אלייך כל יום,
ר.

האתר מוקדש גם לזכרן של:

לילך זלונקה (1979-2000)

חיה קופרבוים-זלונקה (1928-2017)

יפה כץ (1948-2020)

יסכה ענבל שמש שועה (1977-2021)

תאיר ישראלי (1979-2023)
ד"ר קתלין קייסי (Kathleen Casey)

מנטורית, פמיניסטית וחברה מסורה ואוהבת (1945-2018)

ד"ר רושל ברוק (Rochelle Brock)
מהפכנית, פמיניסטית, מרצה ו
מנטורית נפלאה (1957-2020)